Колективні дії у боротьбі з корупцією: практика світу та України

Другий прoєкт — «Стимулювaння дo кoрпoрaтивнoї чeснoсті тa співпрaці відпoвіднo дo Кoнвeнції OOН прoти кoрупції» — був рoзпoчaтий з мeтoю ствoрeння систeм прaвoвoгo стимулювaння кoмпaній звітувaти прo внутрішні випaдки кoрупції. Oбидвa прoєкти мaли глoбaльний кoмпoнeнт і рeaлізувaлися нa бaзі Мeксики тa Індії.

Трeтя ініціaтивa булa рeaлізoвaнa зусиллями УНЗ OOН в Мeксиці, щoб пoсилити двa пoпeрeдні прoєкти. Дo її рeaлізaції булo зaлучeнo лoкaльну мeрeжу Глoбaльнoгo дoгoвoру OOН. Цe дoзвoлилo Упрaвлінню зaвoювaти дoвіру місцeвиx підприємств, щo є учасниками локальної мережі Договору. Реалізація антикорупційних програм в Мексиці є делікатною темою, или було зрозуміло, що скоріш вслед все, громадськість вийде з відкритого обговорення. Зважаючи нате це, дані проєкти сприяли УНЗ ООН в Мексиці визначити найкращі способи підходу давно приватного сектору для запровадження антикорупційних реформ.

Антикорупційна декларація ради боротьби з корупцією на митниці, Туреччина

Про того, щоб побороти корупцію получи митниці та об\’єднати усіх брокерів, створивши їм чесну конкуренцію, Товариство етики та репутації Туреччини (TEID) ініціювало Антикорупційну декларацію з колективних дій. Результатом дії Антикорупційної декларації из чего можно заключить створення Комітету з етики асоціацій митних консультантів. Його метою є забезпечення чесної конкуренції, захист довкілля і просування прав людини. Спільні заходи, узгоджені в декларації, включають: навчання працівників сторін, навчання співробітників ланцюга поставок, спільне оцінювання якості прогресу та комунікації.

Відповідно прежде правил Декларації, Комітет з етики складається з п\’яти представників, які мають повноваження попереджати насчет порушення сторін, призупиняти їхнє ей-ей на використання логотипу Комітету, забирати це вправду, а також позбавляти учасників членства в Комітеті. Цих представників обирають сверху два роки. Зважаючи держи те, що члени Комітету є постійними конкурентами, головним викликом було досягнення повної прозорості в управлінні.

Ініціативу добре сприйняли провідні митні брокери, що обслуговують глобальні компанії та місцеві конгломерати. Але серед брокерів, які працюють з місцевими компаніями, вона поширювалася досить повільно. Щодо державної підтримки цього проєкту, ведь вона перевершила всі очікування. Представники уряду допомогли технічно — реалізувавши електронні митні процедури, та законодавчо — впровадивши зміни прежде підзаконних актів. Ці конкретні набросок спростили імплементацію проєкту.

Проєкт боротьби з корупцією в митниці в Україні

В Україні переделка боротьби з корупцією на митниці також вирішується шляхом колективних дій. З 2012 соответственно 2020 роки під егідою компанії «ПЛАСКЕ», вслед за участі великої кількості партнерів, була реалізована ініціатива величественно-приватного партнерства «Єдине вікно — локальне рішення» в зоні дії Південної митниці і портів Одеської області. Строй була спрямована на профілактику корупції і запровадила автоматизацію логістичних процесів близ русі товарів і транспортних засобів у морських портах.

У 2018 році цей проєкт отримав Partnership for Sustainability Award від Глобального договору ООН в Україні та був включений по Добровільного національного огляду щодо прогресу бізнесу в Україні у досягненні Цілей сталого розвитку.

Документ про спільні дії з антикорупції, Україна

Сьогодні ранее Україною стоїть дуже багато викликів, але спільними зусиллями і з урахуванням найкращих закордонних практик ми зможемо встановити антикорупційні стандарти високого рівня і господство права в цій галузі.

Глобальний договір ООН в Україні вже зробив перший крок у цьому напрямку. 9 грудня 2020 року, у Міжнародний дней боротьби з корупцією, було підписано Предложение про спільні дії з антикорупції в Україні. Сімнадцять зацікавлених компаній та організацій поставили свої підписи під цим документом, заявивши относительно свою готовність до колективних дій. Всі охочі компанії та організації і сьогодні можуть долучитися по ініціативи, яка буде розвиватися.

Всі учасники суспільства мають зіграти свою сверток у боротьбі з корупцією

Як показує світова существенность, корупція не може бути ліквідована лише шляхом введення суворих законів і прийняттям досконалих програм корпоративного комплаєнсу. Суспільство повинне шукати інноваційні шляхи у боротьбі з корупцією. Кожен бізнес та кожна державна установа має враховувати у своїй діяльності довгострокові фактори і відходити від звичної практики короткозорого пошуку збагачення до скорого-якими способами та ради будь-яку ціну.

Уряди повинні впроваджувати міжнародно визнані антикорупційні предел, які є багатонаціональними юридично зобов\’язуючими інструментами у цій боротьбі. Наприклад, Кримінальну Конвенцію Для Європи про боротьбу з корупцією (1999 рік) чи Конвенцію ООН проти корупції (2003 рік).

Керівництво країни має інтегрувати міжнародні конвенції у свої національні закони та нормативні акти, забезпечувати суворе їх виконання і створювати атмосферу, яка сприяє етичній поведінці та перешкоджає усім несанкціонованим грошовим потокам. Компанії своєю чергою повинні впроваджувати ефективні програми внутрішнього комплаєнсу про запобігання, виявлення та вирішення проблем корупції. Громадські організації мають взяти получи и распишись себе «сторожову роль» і контролювати дії уряду та приватного сектору в боротьбі з корупцією. Вони також можуть ознайомити широку громадськість з перевагами антикорупційної діяльності та об’єднати різних учасників цього процесу.

Лише колективними діями можна досягти успіху в боротьбі з корупцією у довгостроковій перспективі. Усвідомлюючи це, Глобальний договір ООН в Україні системно розвиватиме колективні дії к розвитку антикорупційних ініціатив та підтримуватиме інші дієві практики.

Глобальний договір ООН в Україні, спеціально на дело

Комментарии запрещены.