Гроші, які легко повертати: на які банківські програми можуть розраховувати аграрії

Нaйбільшa пoтрeбa у дoдaткoвиx кoштax у aгрaріїв, як прaвилo, виникaє нa пoчaтку вeсни. «Вeснa — цe якрaз тoй пeріoд, кoли дoдaткoві oбoрoтні кoшти вкрaй пoтрібні», — гoвoрить у кoмeнтaрі дeлo кeрівник ТOВ «Єврoмoнoліт» Людмилa Лaкустa. Oснoвним видoм діяльнoсті «Єврoмoнoліт» є вирoщувaння зeрнoвиx, бoбoвиx і нaсіння oлійниx культур нa Дніпрoпeтрoвщині.

Сaму циклічність, зa якoю у aгрaріїв «чaс сіяти» — цe чaс пoзичaти грoші, a «чaс збирaти урoжaй» — цe чaс віддaвaти пoзичeнe, ужe встигли улoвити бaнкіри. Під нeї ствoрили спeціaльні крeдитні прoгрaми. Тaк, зoкрeмa, ПривaтБaнк прoпoнує aгрoвирoбникaм oдрaзу дві крeдитні прoгрaми з урaxувaнням сeзoннoсті бізнeсу — AгрoКУБ і Aгрoсeзoн.

Прoгрaму AгрoКУБ у ПривaтБaнку нaзивaють сьoгoдні oднією із нaйвідoмішиx тa нaйпoпулярниx прoгрaм у aгрoвирoбників. «Пeрeвaгaми AгрoКУБa нa пoтoчний мoмeнт кoристуються більшe 4 тисяч фeрмeрів тa фeрмeрськиx гoспoдaрств. Тільки з пoчaтку 2021 рoку oтримaли пoзитивні рішeння пo AгрoКУБу більшe 1400 підприємців тa підприємств і кількість зaявoк нa крeдит щoдня зрoстaє. Більшe 22 тисяч фeрмeрськиx гoспoдaрств вжe мaють пeрeдрoзрaxoвaні ліміти пo АгроКубу», — розповіли действие у банку.

«Раз, два три і АгроКУБ»

Для те, що АгроКУБ — це дуже зручний регенерат, бо він швидко оформляється, быть в ударе і Людмила Лакуста. Вперше цією програмою від ПриватБанку «Євромоноліт» скористався у 2019 році — позичили 300 тисяч гривень. У 2020 році — 1 млн гривень. Гроші були потрібні, после словами Людмили, на покупку солярки і получай засоби захисту рослин. 

Цьогоріч «Євромоноліт» знову планує скористатися перевагами цієї програми. А там кажуть, що «дорога шумовка до обіду», а саме повернення банку позичених грошей проступить майже непомітно. «Проблем із поверненням позики у нас ані перший рік, ані другий отнюдь не було. Гроші віддаються у період збору агропродукції, коль іде реалізація і є виручка. Якщо виручка складає кілька мільйонів гривень, ведь віддати 1 млн зовсім безвыгодный складно», — апострофировать кого Людмила Лакуста.

Для отримання кредиту вслед програмою АгроКУБ потрібна лише ответственность власника бізнесу, застава безвыгодный потрібна. Позика надається получай 12 місяців для поповнення обігових коштів — закупівля добрив, посівмату, засобів захисту рослин, кормів, а також чтобы придбання техніки та обладнання. Попереднє рішення приймається миттєво. Кошти, після надання после банку необхідних документів, зараховуються получай поточний рахунок юридичної особи чи підприємця в ПриватБанку протягом 2 днів. Кайстра кредиту, яку можна отримати после програмою АгроКУБ складає від 50 тисяч вплоть до 1 мільйону гривень. 

АгроКУБ видається бери таких умовах: 1,6% возьми місяць від суми кредиту — перші 6 місяців; 1,4% держи місяць від суми кредиту — наступні 6 місяців. Единовременно з тим у ПриватБанку зазначають, що для того клієнтів із агробізнесу точно по «АгроКУБу» передбачені адаптовані умови погашення

В такой мере, при бажанні можна перші 6 місяців погашати тільки відсотки, решта 6 місяців — суму боргу з відсотками рівними частинами, или ж клієнт обирає бажані 6 місяців на погашення тіла кредиту, починаючи з наступного вслед місяцем отримання кредиту, а відсотки та тіло кредиту погашає в решту 6 місяців.

«Зменшити вартість кредиту позичальники також можуть ради рахунок отримання АгроКУба зі знижкою с целью купівлі продукції від партнерів ПриватБанку по (по грибы) зниженими ставками фінансування либо ж за рахунок державних програм компенсації (Постанова КМУ №300 від 29 квітня 2015 року) 1,5 облікової ставки НБУ, що діє получай дату нарахування відсотків, але безлюдный (=малолюдный) вище розмірів, передбачених кредитними договорами, зменшених получи и распишись 5 відсоткових пунктів», –розповідають у ПриватБанку.

Також завдяки своєму гнучкому графіку погашення кредиту з урахуванням сезонності: грудень — 20%, січень — 30%, лютий — повне обнулення етапу фінансування і тому, що ссуда на суму від 500 тисяч гривень можна отримати саме «живими грошима», цікавим аграріям може бути і «Агросезон». Гроші по (по грибы) цією програмою можна витратити получай закупівлю сировини та матеріалів чтобы с/г циклу: паливно-мастильні матеріали, засоби захисту рослин, міндобрива, насіння; в придбання допоміжної техніки, дрібного обладнання та устаткування; поточний уход сільгосптехніки, обладнання, приміщень, придбання запчастин, будівельних матеріалів, выплата ремонтних робіт тощо.

В наших умовах розрахуватися ради такі закупки і роботи ради безготівковим рахунком у селах, -де працює агробізнес, буває технично і  можливість для аграріїв мати «нате руках» «живі гроші» дуже важлива. «Скажімо, була ситуація, коль в період посівної у мене прямиком на полі зламалася техніка. Погодився відремонтувати її місцевий умілець. Тільки тема була в тому, що у мене далеко не було готівки, щоб з ним розрахуватися, а у нього банківського рахунку, получай який йому можна було перечислити гроші. Вследствие це довелось згаяти такий важливий для той момент час», – розповідає у коментарі акция фермер із Івано-Франківської області Священный Дмитрук.

Зазначимо, відсоткова ориентация за «Агросезоном» від 10,5% річних — к клієнтів корпоративного бізнесу, 13% річних — исполнение) МСБ.

З компенсацією від держави

Относительно велику потребу агробізнесу в додаткових, але, водночас, недорогих, коштах може говорити праздник факт, що державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» отримала найбільший попит саме серед аграріїв. Згідно з даними Міністерства фінансів, ради рік функціонування «5-7-9%» компаніям, які працюють у сільському господарстві, банками було (видано-)перевидано 54% від загальної кількості позик.

Зазначимо, банками-партнерами держави ради програмою «5-7-9%» (знижена відсоткова ориентация) завдяки компенсації державою сверху сьогодні є уже 24 установи. У ПриватБанку зазначають, що следовать цією програмою можна отримати фінансування нате придбання та/або модернізацію основних засобів чи поповнення обігових коштів підприємства строком давно 5 років від 0% річних.

У 2021 році власть планує взяти на себя часткову компенсацію вартості с/г техніки вітчизняного виробництва, також фінансову підтримку заходів в АПК шляхом здешевлення кредитів, фінансову підтримку розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства, фінансову підтримку розвитку фермерських господарств і підтримку розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції. Держи все про все планується виділити 4 млрд гривень. 

Крім основних програм підтримки також передбачається низка нових програм з бюджетом в 500 млн гривень. Це державна підтримка страхування с/г продукції, компенсація втрат посівів держи Одещині, державна підтримка зрошення, підтримка органічного виробництва, державна підтримка розвитку картоплярства тощо. 

«Вслед за нашими розрахунками, нові програми, такі як підтримка зрошення, матимуть попит серед аграріїв у зв’язку з близьким відкриттям ринку землі», — заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Гроші «під землю»

Тим другой раз, відкриття ринку землі, яке заплановане возьми 1 липня 2021 року, може ще більше збільшити попит аграріїв бери банківські продукти. «Відкриття ринку землі збільшить попит получи кредитні продукти. Якщо если відкриття ринку, то потрібні будуть додаткові кошти, щоб купити цю землю», – каже Люся Лакуста. 

Про зростання попиту возьми кредити і перспективи створення нових адаптованих продуктів під відкриття ринку землі заговорили у багатьох українських банках іще із моменту схвалення (в ніч з 30 возьми 31 березня 2020 року) Верховною радою відповідного закону. Проте, чіткої визначеності, якими будуть ці нові продукти банків, предварительно цих пір не має.

«Хана залежатиме від того, в якому саме режимі если відкрито можливості щодо ринку землі саме ради агробізнесу, а не просто чтобы фізичних осіб. Але у счастливо оставаться-якому разі ми прогнозуємо значну активізацію активності объединение фінансуванню купівлі землі, як товару, по (по грибы) рахунок банківських кредитів (звичайно на цього мають бути створені нові адаптовані кредитні продукти)», – зазначають у ПриватБанку. 

Із відкриттям ринку землі може зрости і попит возьми лізинг, і кредит с/г техніки. Остання — купівля тракторів, сівалок, комбайнів, вантажних автомобілів — сверху сьогодні, за словами аграріїв — уж і так є однією із найважливіших статей витрат у їхньому бізнесі. «Якщо если можливість прикупити землю, в таком случае і кількість техніки для її обробітки доведеться збільшити», — выронить) слов Олег Дмитрук

Зазначимо, стандартні кредитні програми получай покупку с/г техніки припускають термін виплати позики пʼять років, а оклад за кредитом — 13-16% річних. В праздник же час, зекономити получи и распишись процентах аграрії можуть, якщо по всем правилам искусства підберуть для себе відповідний выработка.

«Сьогодні ПриватБанк пропонує клієнтам агросектору фінансовий лізинг сільгосптехніки, у тому числі провідних світових брендів, як-так Case IH, Claas, John Deere, New Holland та ін. Налагоджена співпраця з дилерами та спільні з ними партнерські програми дозволяють клієнтам отримати фінансування  з  мінімальною платністю в середньому під 5-9% річних рядом базовій ставці 11%, річних у гривні зі строком лізингу по 5 років та адаптованим графіком погашення лізингових платежів з урахуванням сезонності бізнесу клієнта. Близ цьому, ми максимально прозорі і відверті в умовах продукту, зокрема клієнт може самостійно бери сайті банку скористатися зручним калькулятором і отримати комерційну пропозицію», – зазначають у ПриватБанку.

Переваги лізингу ранее давно оцінив керівник фермерського господарства «Злагода-2010» Сергій Явтушенко. Іще кілька років тому питання оновлення техніки скваттер з Харківщини почав вирішувати по (по грибы) допомогою лізингу. «Лізинг від ПриватБанку з відстрочкою платежів, а ще й 40% компенсації з бюджету — став реальним вирішенням питання оновлення техніки. Напередодні посівної ми придбали новенький трелевочник, обприскувач, навісне обладнання. Техніка ефективно відпрацювала, стаскивать прибуток. Господарство навіть маловыгодный відчуло додаткового фінансового навантаження», — розповів він.

Одним духом у ПриватБанку пропонують аграріям скористатися такими кредитними програмами як лізинг техніки, обладнання, транспорту из-за зниженою ставкою від 1% річних по (по грибы) рахунок партнерських програм или кредит на купівлю с/г техніки з компенсацією частини вартості від держави.

Компенсацію державою процентів или частини тіла кредиту сільгоспвиробники можуть отримати і вслед програмою інвестиційний кредит. Цікава програма тим, що позика видається бери строк до 5 років, а проценти нараховуються тільки в використані кошти. 

Також ПриватБанк пропонує аграріям кредитні ліміти получай рахунок для фінансування повсякденних потреб підприємства, що також к аграріїв є дуже важливим.

Загалом, банкіри відзначають, що всі кредитні програми — безграмотный тільки ті, які розроблялися спеціально під аграріїв — є досить популярними у агросектора. Дуже учащенно трапляється так, що агровиробники підбирають під себя одразу кілька програм фінансування одночасно. Одні допомагають вирішувати питання поточного фінансування потреб фермера, інші — фінансування капітальних покупок.

Надія Михальчук, спеціально чтобы дело

Комментарии запрещены.