Влада хоче оподаткувати криптовалюти: чому трейдери не проти, а власники виводять активи

Сaмa ініціaтивa Укрaїни щoдo прaвoвoгo рeгулювaння і oпoдaткувaння криптoвaлют знaйшлa свoю підтримку у Binance. «Ми пoзитивнo стaвимoся дo рeгулювaння і ввaжaємo, щo вoнo нeoбxіднe. Уxвaлeння зaкoнoпрoєкту прo лeгaлізaцію криптoвaлют в Укрaїні дaсть мoжливість вивeсти криптoвaлютну індустрію в прaвoвe пoлe і нa нoвий рівeнь, дoдaсть Укрaїні привaбливoсті во (избежание світoвoї криптoспільнoти. Зaкoн мoжe пoзитивним чинoм відбитися і нa укрaїнській eкoнoміці, зaлучити в крaїну дoдaткoвий кaпітaл. Щo стoсується oпoдaткувaння, тo пoки в світі нeмaє єдинoгo підxoду дo сплaти пoдaтків з криптoвaлют. Oднaк, криптoіндустрія зaрaз aктивнo йдe в бік трaдиційниx фінaнсів. Нeмoжливo, нaприклaд, aнoнімнo придбaти aкції і нe плaтити пoдaтoк. Кoристувaчі криптoвaлют пoвинні гoтувaтися дo тoгo, щo розкривати свої доходи если необхідно, як і платити податок з цих доходів», — болтать у коментарі дело директор Binance в Східній Європі Гліб Костарєв.

Власники криптоактивів ділитися далеко не хочуть і вже виводять свої кошти

За один прием з тим самі власники криптовалют, родственно, до оподаткування своїх віртуальних активів далеко не дуже готові. «27-28 липня ми спостерігали відтік коштів держи криптобіржі Coinbase. Після нововведень насчет ідентифікацію користувачів з біржі Coinbase вивели 13,8 тисячі і 30 тисяч біткоїнів відповідно. Возьми тлі небажання потрапити в проскрипция потенційних платників податків власники криптовалют вважали следовать краще піти з біржі», — бухтеть у коментарі дело головний военачальник по криптовалютах компанії TomiEx Анжей Ковальчук. Ради його словами, податкове регулювання у багатьох країнах в один прием стає більш жорстким і серйозним і є світова ініціатива щодо введення податку в мінімальному розмірі 15%.

Яка выражение податку і який зиск матиме шар

Те, що Україна готується узаконити криптоактиви і віртуальну гривню, з точки зору Анжея Ковальчука, демонструє розуміння податкової служби країни того, дескать гроші можуть «осідати» і мол, крім банківського сектора, їх потрібно контролювати. «Тенденція (коренным передбачувана і логічна — всі доходи громадян країни повинні обкладатися податком. З точки зору ведення держави — це правильний крок. З точки зору засвоєння цих коштів, чи будуть вони на деле поповнювати держскарбницю, коментувати ініціативу як «вагому підтримку країні» ми безлюдный (=малолюдный) можемо. Поки що праздник підхід, який пропонують прежде введення — податок получи сукупну дохідну частину від діяльності держи крипторинку — абсолютно справедливий сучасний підхід», — бухтеть він.

Зазначимо, саме стягувати податок з різниці між ціною продажу і придбанням активу, тобто з інвестиційного доходу, пропонують у Мінцифри. Скажем, за словами заступника міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександра Борнякова, якщо продаж біткоїнів приніс людині прибуток в 1 тисячу гривень, а ефіріум був проданий зі збитками в 300 гривень, ведь сума, що підлягає оподаткуванню, вважається таким чином: 1000 — 300 = 700. Тобто 5% податків потрібно если заплатити з 700 гривень.

Така избитое выражение оподаткування, на думку аналітиків, работать засучив рукава легалізацію доходів від операцій з криптовалютами більш привабливою, аніж та выражение, яка теоретично може застосовуватися одним махом. «Теоретично, операції з криптовалютою оподатковуються і единым духом: стаття 164 ПК України містить невичерпний перелік оподатковуваних доходів, до самого якого цілком можна віднести і збільшення активів фізичної особи після операцій з криптовалютою. Проте сукупна тариф 19,5% від ціни продажу, минус можливості враховувати витрати нате придбання, не особливо мотивує декларувати подібні доходи. Мотивації без- додає і досить низька ймовірність виявлення таких доходів контролюючими органами», — бякать Ігор Бєліцький.

Водночас, получи и распишись думку аналітика Alpari Сентенция Пархоменка, запропонована Мінцифри штамп, зможе запрацювати тільки близ більш жорсткому контролі витрат населення. «Наприклад, около покупці квартири або інших цінних речей», — зазначає він у коментарі занятие.

Чому сподіватися на «податковий дощ» поки що мало-: неграмотный варто

Особливих надходжень внаслідок оподаткування доходів від криптовалют в держбюджет Величайший Пархоменко, як і Анжей Ковальчук, никак не очікує.

«Важливо розуміти, що цей підхід отнюдь не наповнить український бюджет, оскільки реальних криптовалютних інвесторів безлюдный (=малолюдный) так і багато. І для того, щоб можна було обкласти податком, потрібно продати і зафіксувати прибуток. Тому криптовалюту, як і раніше, можна если утримувати на рахунках. Також криптою даром можна розраховуватися. І навряд чи страна буде відстежувати і зводити дані для те, де і що ви купуєте. В цьому випадку деловито нереально відстежити джерело таких коштів. Тому ця новація додає адекватності накануне поточного законодавства, але без- змінить кардинально ситуацію», — вклеивать аналітик Alpari.

Тим в некоторых случаях Ігор Бєліцький звертає увагу получи и распишись те, що слідом из-за податковою амністією законодавець планує ухвалити идеология непрямого контролю за витратами з подальшим оподаткуванням різниці між понесеними витратами та підтвердженими доходами громадян. «После умови появи подібного інструменту (у чому немає особливого сумніву, адже податкова амністія не принимая во внимание нього буде неефективна), если проблематично зробити дорогу покупку из-за зароблені на продажі криптовалюти кошти, з яких безлюдный (=малолюдный) було сплачено податків. Точніше, необхідно если сплатити податок з різниці між ціною покупки і оподаткованими раніше доходами. Незалежно від того, чи если ставка з такої різниці стандартна аль підвищена, як міра покарання ради недекларування доходів, вигідність таких операцій різко знижується», — болтать юрист.

Обґрунтованість 5% ставки податку нате доходи фізосіб з операцій з криптовалютами, яку пропонує наразі встановити Мінцифри,  з точки зору Ігоря Бєліцького, швидше вслед все, буде піддаватися критиці, оскільки чип податку на доходи фізичних осіб з аналогічного інвестиційного прибутку, але следовать операціями з цінними паперами — 18%.

Ймовірність того, що у фінальній версії закону щодо оподаткування доходів від криптовалют можуть бути зміни, визнає і собственной персоной заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT.  «Наші ідеї залишаються держи рівні пропозицій, які ми обговорюємо. Можливо, у фінальній версії закону размер буде вищою, можливо, если встановлена прогресивна шкала оподаткування. В один присест про це ще важко говорити», — каже Олександр Борняков.

Як податок зможе стимулювати «вибілення» криптоактивів

С налету з тим, за словами Ігоря Бєліцького, знижена чип може стати стимулом декларувати отримані доходи, а приставки не- чекати візитів контролюючих органів. Около розробці самого законопроєкту пандектист також радить його авторам врахувати, що криптовалюта використовується безвыгодный тільки як об\’єкт інвестування, а і як засіб платежу, тому новий устав повинен мати виважений механізм визначення ціни криптовалюти з метою оподаткування, якщо из-за цю криптовалюту був придбаний опт, особливо якщо на покупку була витрачена тільки частина раніше зробленої інвестиції.

Загалом Ігор Бєліцький являться) признаком: «Очевидно, що від розробки механізму оподаткування доходів від операцій з криптовалютою виграють усі сторони. Платники податків отримають правове регулювання обороту криптовалют, можливість зменшувати об\’єкт оподаткування і знижену ставку. Шар отримає додаткові надходження в смета, які будуть збільшуватися пропорційно вигідності нового механізму і мотивації платників податків самостійно декларувати свої доходи. З ризиків виділяється можливість легалізації раніше отриманих доходів, необов\’язково законним шляхом, из-за допомогою проведення операцій з криптовалютою під мінімальну ставку. Але (тутовое все залежить від запропонованого законодавцем правового режиму обігу криптовалют».

Джерело фотка: Depositphotos

Комментарии запрещены.