В МОН рассказали, как собираются популяризовать науку

Oснoвoю пoпуляризaції нaуки в Укрaїні мaє стaти підвищeння прeстижу прoфeсії вчeнoгo, щo мoжливo тільки зa умoви дoстaтньoгo рівня фінaнсувaння нaуки в дeржaві. Нa цьoму нaгoлoсив зaступник Міністрa oсвіти і нaуки з єврoінтeгрaції Oлeксій Шкурaтoв під чaс oнлaйн-брифінгу “Гoвoримo прo нaуку!”, щo відбувся в МОН з нагоди Всесвітнього дня науки, пише “Я и Распоряжение”.

https://yaizakon.com.ua/mon-planuye-pidvishhiti-prestizhnist-profesiyi-naukovtsya/

Під время заходу експерти обговорювали питання популяризації науки в українському суспільстві: розвиток обізнаності, діалог із суспільством, відтворення наукового потенціалу тощо.

“Популяризація науки залежить насамперед від розвитку самої науки. Получай жаль, наразі українська доктрина не може похвалитися системними результатами получи и распишись високому світовому рівні. Звісно, точково, в деяких сферах ми бачимо значні результати, але говорити относительно системність зарано. Це відбувається у зв’язку з тим, що у нас тотальне недофінансування наукових досліджень й усієї наукової сфери. Тому фінансування – це першочерговий етап, який сделать возможным нам і розвивати науку, і в підсумку підвищити престижність професії вченого. А вже підвищення престижності если однією з основ для популяризації науки”, – зазначив Олексій Шкуратов.

Берегиня Міністра освіти і науки з цифрової трансформації Артурка Селецький розповів під часок брифінгу про ті інструменти, які одним махом створюються у МОН для популяризації та цифровізації науки в Україні. Зокрема, йшлося оборона Національну електронну наукову інформаційну систему, положення насчет яку нещодавно було оприлюднено с целью громадського обговорення.

“У науковців було багато різноманітних сайтів, платформ, і вони намагалися рухатися вслед своїми процесами, шукати інформацію, відкриваючи Вотан, другий, третій, четвертий. І ми зрозуміли, що це священнодействие об’єднувати в єдину платформу і робити зручний інструмент, який дасть можливість вченим, мало-: неграмотный відвідуючи різні сайти, мати приступ, наприклад, до своїх наукових праць чи пошукати, що є в інших”, – пояснив Атя Селецький.

За його словами, одним з перших кроків если створення на платформі профілю науковця та зручного функціоналу ради пошуку робіт. Відтак аппарель розвиватиметься, і в підсумку має містити інформацію також относительно всі наукові установи, лабораторії, інфраструктуру тощо.

“Для того науковця це буде єдиний простір, дескать він зможе відпрацювати всі свої робочі процеси: від подання дисертації по пошуку необхідних даних. А про держави це буде інструмент, щоб подивитися, наскільки бездна премудрости буде готова до тих чи інших змін. Наприклад, ми будущее кажемо: Україна хоче розвиватися в ракетобудуванні. Ми одразу ж зможемо подивитися аналітичні дані, чи взагалі наша сельхознаука готова до цього, разве ж потрібно збільшувати наукові потужності”, – повідомив вступник Міністра з цифрової трансформації.

Медведь Селецький також розказав для запуск веб-платформи “Мастерство і бізнес” – цифрового інструменту исполнение) взаємодії між вченими та підприємцями . Він відзначив, що помост є тим продуктом, який допоможе в майбутньому робити науку к бізнесу, а бізнес для науки. Такий синергетичний елемент право вийти на нові рівні розвитку науки в Україні.

Комментарии запрещены.