РАУ: адвокатська таємниця опинилася під загрозою через законопроект Мінюсту

Зaкoнoпрoeкт 5107, який рoзрoблeний Міністeрствoм юстиції і пeрeдбaчaє зaпрoвaджeння мexaнізму oцінювaння якoсті нaдaнoї aдвoкaтaми бeзoплaтнoї втoриннoї прaвничoї дoпoмoги, ствoрює зaгрoзу праву українців получи свій захист.

Про це йшлося получи и распишись засіданні Ради адвокатів України.

Билль Мінюсту передбачає, що оцінювання якості наданої адвокатами безоплатної вторинної правничої допомоги если здійснюватися з використанням інструменту рецензування («peer review»).

Члени комісії, які здійснюватимуть це оцінювання (адвокати-експерти і працівники центрів правової допомоги), зможуть отримувати подступы до матеріалів з досьє адвоката, що становить адвокатську таємницю. Таким чином будуть порушуватися базові полномочия як адвокатів, так і їхніх клієнтів з боку осіб, уповноважених державою, а фактично — самою державою.

Також фактично дотримання прав громадян если поставлене у залежність до їхнього майнового стану: адвокатська таємниця більш заможних українців, які можуть дозволити собі адвоката неважный (=маловажный) з системи БПД, буде збережена, в пирушка час, як вразливі верстви населення, які змушені звертатися поперед системи БПД, будуть позбавлені власть на адвокатську таємницю.

 Балда Національної асоціації адвокатів України і За адвокатів України Лідія Ізовітова нагадала, що це вже безвыгодный перша спроба Мінюсту запровадити такий підхід і позиція РАУ залишається незмінною: неприпустимо позбавляти українців карт-бланш на захист. Ця позиція була викладена у зверненні РАУ накануне Верховної Ради стосовно необхідності неважный (=маловажный) допустити ухвалення законопроекту 5107.

Комментарии запрещены.