Нoвий управляющее устройство + коронавірус: як змінився ринок страхування України під период пандемії

В oстaнні рoки стрaxoвий ринoк в Укрaїні aктивнo рoзвивaвся: тaк, в 2019 рoці йoгo oбсяг виріс нa 20%. Причoму тaкe зрoстaння пeрeстaлo бути інфляційним, aджe зa aнaлoгічний пeріoд зрoстaння спoживчиx цін спoвільнилoся дo 4,1%.

Зa oцінкoю Swiss Re Sigma укрaїнський ринoк стрaxувaння увійшoв в дeсятку нaйдинaмічнішиx ринків світу.

Нe кількістю, a якістю

Нa сьoгoдні, згіднo з дaними НБУ, нa укрaїнськoму ринку прaцює 215 стрaxoвиx кoмпaній. Oднaк, ужe скoрo їx кількість мoжe сeрйoзнo скoрoтитися.

«30 чeрвня 2020 рoку зaкінчився пeрexідний пeріoд интересах зaстoсувaння нoрмaтиву плaтoспрoмoжнoсті тa дoстaтнoсті кaпітaлу у рoзмірі 100%. Нoві вимoги щoдo пoкриття нoрмaтиву плaтoспрoмoжнoсті нe викoнaли 58 стрaxoвиx кoмпaній. Дeфіцит прийнятниx aктивів склaдaє 2,77 млрд грн. Із ниx 18 стрaxoвиків нe викoнувaли нoрмaтив нa пoпeрeдню дaту, нa ниx припaдaє мaйжe 60% існуючoгo дeфіциту прийнятниx aктивів», — зaзнaчилa під чaс XX Міжнaрoднoгo фінaнсoвoгo фoруму 10 вeрeсня кeрівник з питaнь нaгляду зa стрaxoвим ринкoм Дeпaртaмeнту нaгляду зa стрaxoвим ринкoм НБУ Нaтaлія Гудимa.

Зaзнaчимo, зa пeріoд другoї пoлoвини сeрпня зaяви нa анулювання ліцензії еще подали відразу сім страхових компаній. В НБУ кажуть, що ідуть страховики із ринку после власною ініціативою.

Таку «власну ініціативу» аналітик ТелеТрейд Сергій Родлер в коментарі бизнес пояснює як самими сьогоднішніми вимогами НБУ эдак і тим, що не всі компанії в умовах карантину путем Covid 19 змогли організувати якісні онлайн-сервіси.

«Багато компаній досить гнучко підлаштовуються під клієнта. Скажімо, у них оформити поліс можна онлайн і помимо візитів в представництва. Однак, безвыгодный всі можуть дозволити собі впровадження якісних онлайн сервісів, яко що варто очікувати вимушеного закриття неефективних компаній і збільшення частки великих гравців», — каже аналітик.

Не переводя духу з тим, Родлер відмічає, що процес «очищення» ринку спостерігається з 2018 року: бери даний момент перестали надавати послуги страхування близько 70 компаній.

Аналітик прогнозує — тенденція для консолідацію ринку буде продовжуватися. Зважаючи возьми це, він радить українцям користуватися послугами найбільш надійних фірм.

Зазначимо, для продовження тенденції скорочення кількості СК говорять і в НБУ.

Редуктор уже  у вересні обіцяє оприлюднити проєкт Положення для вимоги до структур власності небанківських фінансових установ, який міститиме ключові критерії давно прозорості структур власності. Прийняття цих положень може «відсіяти» ті страхові компанії, які мають непрозору структуру власності.

Також «каменем спотикання» чтобы деяких СК може стати і прийняття нового закону «Насчет страхування», який містить концептуальні засади реформування страхового ринку. Його НБУ еще презентував на днях.

Серед важливих змін:

✅  трансформація діючих страховиків у формі товариств з додатковою відповідальністю в акціонерні товариства — у спрощеному порядку протягом двох років;

✅  переоформлення ліцензій діючих страховиків — здійснюється регулятором упродовж шести місяців;

✅  приведення системи управління у відповідність поперед вимог законодавства — страховики мають надати регулятору бізнес-абрис протягом шести місяців та вызвать к жизни у відповідність до вимог законодавства організаційно-правову форму, структуру власності, керівників, систему управління упродовж двох років;

✅  оцінка платоспроможності — протягом перших трьох років платоспроможність усіх страховиків оцінюватиметься из-за спрощеним підходом;

✅  завершення процедур, що розпочалися прежде набрання чинності Законом: надання ліцензії для здійснення страхової діяльності, що розпочалася і безвыгодный завершилася до дня набрання чинності Закону — застосовуються положення цього Закону;

✅  реорганізація та ліквідація страховика — завершуватимуться відповідно поперед вимог нового Закону;

✅  страховики мають монополия здійснити реорганізацію шляхом приєднання по іншого страховика за спрощеною процедурою, розпочавши її невыгодный пізніше дня набрання чинності законом.

Також НБУ планує прийняти нове Положення оборона ліцензування небанківських фінансових установ.

Обов\’язкові види страхування в фаворі

Для вплив пандемії на попит певних сегментів страхування говорять як аналітики ринку, что-то около і самі страховики.

«Зрозуміло, пандемія внесла свої корективи. Наприклад, найбільш динамічним сегментом було страхування медичних витрат: кількість українців, що виїжджають ради кордон, зростала рік від року, наприклад, в 2018 і 2019 році потік туристів і трудових мігрантів збільшився возьми 5,2% і 5,6% відповідно. У поточному році варто очікувати спаду чрез карантин і все ще існуючих обмежень. Ще одним драйвером було бажання з боку великого бізнесу утримати цінних співробітників шляхом включення додаткового медичного страхування в соціальні пакети. Враховуючи поточні економічні проблеми, дану практику почнуть масово ставити возьми паузу», — бякать Сергій Родлер.

Виграшними пользу кого СК аналітик називає такі сегменти як автострахування і страхування життя. «У першому випадку позначається зростання продажів нових мотор, в тому числі і за програмами кредитування, перед яких, як правило, оформляють ще й КАСКО. У другому — зростання побоювань из-за своє здоров\’я: покупка поліса коштує відносно по божеской цене, але дозволяє отримувати якісну медичну допомогу, що особливо актуально в поточних умовах», — зазначає він.

Для те, що найбільший попит сьогодні як і накануне початку пандемії є на обов»язкові види страхування говорять і самі страховики.

«Тенденція в цілому зберігається, найбільш популярні ті страхові послуги, що є обов»язковими для того українців. Наприклад ОСЦПВ, а у випадку кредиту с целью купівлі авто або житла страхування є обов»язковою умовою: если оформлення поліса КАСКО та страхування скворец відповідно. В цілому за перший період карантину стала помітною тенденція после спаду тих продуктів, які були пов»язані з туризмом, а страхові продукти обов»язкового страхування одним махом мають більший попит», — розповідають нужда в СК «ПЗУ Україна». 

Одн з тим, у СК ARX, яка тісно зв`язана із автомобільним бізнесом, кажуть относительно те, що процент страхування здесь є меншим, аніж закладався у цель на 2020 рік.

«Оскільки свой бізнес тісно пов\’язаний із автомобільним бізнесом, можу сказати наступне — є зменшення продажів нових автомобілів і є зменшення обсягів кредитування. Це латать тиск на ринок страхування КАСКО, зокрема, нате страхування нових автомобілів — відсоток зростання шелковичное) дерево є меншим, ніж ми закладали в намерение. При цьому ми непогано виросли в порівнянні з минулим роком. Поряд зі згаданою ситуацією в частині нових автомобілів, ми маємо стабільне зростання страхування автомобілів з пробігом. Вслед за рахунок такого балансу, в цілому, КАСКО залишається фаворитом страхування. А ми є безумовним лідером у страхуванні КАСКО», — бредить в коментарі дело заступник голови правління СК ARX В\’ячеслав Гавриленко.

Другим по (по грибы) популярністю видом страхування в ARX називають ОСАГО. «Ми стрімко ростемо в цьому виді страхування — і в обсягах, і в кількості, що значит приємним сюрпризом. За обсягом циферка зростання досягає 40%», — зазначає В»ячеслав Гавриленко.

Таке зростання в ARX пов\’язують із зміною поведінки українців в умовах карантину.

«Я думаю, що ситуація з карантином серйозно вплинула получай поведінку клієнтів. Вони дійсно у більшій мірі почали звертати увагу получи надійність і репутацію компанії. У нестабільній ситуації людям хочеться возьми щось опертися, і репутація компанії важлива як ніколи. Клієнти без- хочуть ризикувати і в без того непередбачуваній реальності — получай додаток до ситуації кризи от коронавірус, у них немає бажання зіткнутися ще й з ненадійним постачальником страхових послуг», — бухтеть В»ячеслав Гавриленко. За його словами, збільшення продажів ОСАГО дає додаткові можливості і угоду кому) збільшення обсягів продажів КАСКО.

Загалом в ARX відмічають зростання особистого страхування, зокрема страхування від нещасних випадків, роздрібного страхування получи випадок хвороби, включаючи страхування життя. «Ми спостерігаємо інтерес як вплоть до повноцінних недешевих полісів, где-то і до короткострокових недорогих програмами, які беспричинно купити онлайн», — розповідає предстоятель голови правління СК ARX.

Як стабільний здесь визначають рівень страхування житла та страхування нових ґаджетів.

«По части туристичних полісах було падіння, але, як тільки из чего следует можливо подорожувати, до них знову відновився інтерес, обов\’язково з покриттям ризику COVID-19», — беседовать Гавриленко.

Новинки ринку

Постанова Кабміну №480 від 12 червня 2020 року, яка передбачає, що исполнение) в»їзду всім іноземцям необхідно мати відповідне страхування, посприяла появі в СК нового продукту.

«Відповідно накануне даної постанови ми ввели в дію з 13 липня новий порождение «Страхування подорожуючих іноземців в области території України на випадок інфікування COVID-19», — розповідають в ПЗУ Україна. Вслед за два місяці компанія уклала більше 560 таких полісів.

После цим полісом СК організує та профінансує такі послуги (в залежності від обраної програми страхування): амбулаторно-поліклінічна допомога: консультації спеціалістів, послуги медичного персоналу; медикаментозне забезпечення возле амбулаторно-поліклінічній допомозі; невідкладна стаціонарна допомога; телемедична консультація — никак не більше однієї у період обсервації (лише програма Класік).

Договором також передбачена організація послуг ради опцією «Консьєрж сервіс COVID-19».

«У випадку зі страхуванням подорожуючих вслед кордон українців, ми розширили покриття вже існуючого договору страхування подорожуючих ради кордон і з 24 липня в дані полісу включили покриття додаткового страхового ризику — COVID-19», — кажуть в СК «ПЗУ Україна».

Таким чином, в межах встановленого ліміту — 3 тисячі у.о. — згідно з умовами договору подорожуючим оплачуються: діагностика (возле наявності підозри на COVID-19) і лікування COVID-19, а також у крайньому випадку — медична евакуація та репатріація тіла (праху).

После даними ПЗУ Україна, по (по грибы) період з 24 липня в области 13 серпня полісів, що включають страховку від COVID-19, було продано майже 50 тисяч.

Новинками стали договори страхування, що включають покриття получи випадок Covid-19, і в СК ARX. «У нас це програма страхування «Антивірус», що покриває ризик госпіталізації близ СOVID-19. Зараз ми в процесі вдосконалення цієї програми», — розповідає В»ячеслав Гавриленко.

Загалом в ARX вирішили іти в ногу з нет-нет да и і роблять ставку на диджиталізацію.

«Всі види дистанційних сервісів, зокрема, це використання електронних договорів страхування і дистанційних форм їх укладення, с налету почали користуватися величезною популярністю. Найочевиднішим прикладом, безумовно, є ОСАГО. Я думаю, що в найближчим иным часом ми взагалі відмовимося від паперових полісів. Вже одним заходом у багатьох традиційних каналах продажів відсоток використання електронних полісів досягає 70%», — каже В»ячеслав Гавриленко. В перспективі він також бачить більш затребуваним страхування з телематикою, швидкий розвиток страхування «для вимогу» і різні види мікрострахування.

Надія Михальчук, спеціально чтобы дело

Комментарии запрещены.