Чoму "Укрзалізниця" змушує колектив оформлювати зарплатні картки тільки в окремих банках

Пoзиція юристів

Між тим, як кaжe в кoмeнтaрі дeлo  кeруючий пaртнeр ЮФ «Гoрeцький і Пaртнeри» Oлeг Гoрeцький, зaкoнoм Укрaїни «Прo oплaту прaці» зaбoрoняється в всего доброго-який спoсіб oбмeжувaти прaцівникa вільнo рoзпoряджaтися свoєю зaрoбітнoю плaтoю, крім випaдків, пeрeдбaчeниx зaкoнoдaвствoм.

«Тaкoж в зaкoні встaнoвлeнo, щo зa oсoбистoю письмoвoю згoдoю працівника, виплата заробітної плати може здійснюватися насквозь установи банків, поштовими переказами нате вказаний ними рахунок (адресу) з обов\’язковою оплатою цих послуг из-за рахунок роботодавця», — зазначає законник.

Попри те, що таке шариат у працівників існує із 1995 року, после словами юристів, роботодавці ним ежеминутно нехтували через те, що зміна банку ускладнювала процеси виплати зарплат.

«Резон отримувати заробітну плату в зручному про працівника банку часто порушується роботодавцем. Пов\’язано це зі зручністю угоду кому) роботодавця отримати в обслуговуючого банку повний тара зарплатного проекту та уникненням додаткових банківських комісій і клопотів із складанням окремих відомостей получи и распишись зарахування зарплат», — булькать в коментарі дело молодший юрисконсульт ЮФ «Кушнір, Яким\’як та партнери» Оря Бумба.

Оптимізувати сам группировка переказу коштів роботодавцем держи виплату заробітної плати працівникам, следовать словами Ореста Бумби, еще з 1 січня 2021 року допоможуть затверджені постановою НБУ № 56 зміни прежде Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті щодо поєднання деяких форм звітності. «Це прискорить і спростить процедури виплати заробітної плати», — зазначає він.

Тим когда-когда, процедура, за якою сьогодні найчастіше роботодавці укладають з банком договір ( «зарплатний чтение»), і перераховують усім працівникам возьми відповідні карткові рахунки зарплату, ради словами Олега Горецького, може проводитися тільки вслед умови наявності письмової згоди кожного співробітника. «Присутствие цьому працівник має власть відмовитися від отримання зарплати получай картковий рахунок, який відкрив роботодавець, і побажати отримувати заробітну плату нате особисту картку в іншому банку. Про цього необхідно скласти письмову заяву сверху ім\’я керівника підприємства, в якому викласти бажання отримувати заробітну плату в іншу банківську установу, вказавши найменування банку і выпуск банківського рахунку в форматі IBAN», — зазначає керуючий компаньон ЮФ «Горецький і Партнери».

Також Горецький нагадує, що взимку цього року, Кабінет Міністрів України дозволив вільно вибирати копилка для отримання зарплат і соцвиплат і зняв обмеження из-за переліком банків, через які працівники бюджетних установ можуть отримувати виплати.  Перелік, в який переходить порог 45 уповноважених банків, був опублікований Мінфіном.

«Сьогодні роботодавці маловыгодный мають ніяких законних підстава заставляти працівників отримувати заробітну плату в певній банківській установі, як це вигідно їм. Тільки працівник як власник рахунку в банку повинен вказувати рахунок і банківську установу, дескать бажає отримувати зарплату», — резюмує Горецький.

«Більше того, положеннями статті 19 Конституції України встановлено правовий состояние в Україні, що ґрунтується сверху засадах, відповідно до яких ніхто далеко не може бути примушений робити теточка, що не передбачено законодавством», — додає Бумба.

Надія Михальчук, спеціально угоду кому) дело

Комментарии запрещены.